Kuźnia Koszęcin

Położona jest na szczycie górki koszęcińskiej w powiecie Lublinieckim

Oferta

W naszej pracy staramy się głównie używać tradycyjnych technik kowalskich, jednak nie zamykamy się tylko na tą formę obróbki stali. Produkujemy również wyroby ślusarskie, jak ogrodzenia, balustrady, klatki schodowe i wiele innych.

Wyjątkowe projekty

Praktycznie każdy kuty przedmiot dotychczas wykonany został zaprojektowany ręcznie, po wcześniejszych ustaleniach z zleceniodawcą. Sprawia to że nasze wyroby są niepowtarzalne i ukierunkowane indywidualnie na klienta.

Wzornictwo

Oczywiście można skorzystać już z wcześniejszych wzorów, lecz w sztuce kowalskiej nigdy nie powstaną dwie identyczne rzeczy, co sprawia że są naprawdę wyjątkowe. Z przyjemnością realizujemy również gotowe projekty klientów.

Zoriabresk

Nazywam się Janusz Kosmała i z kowalstwem spotkałem się w 2011 roku, od uczestnictwa w XVII Ogólnopolskich Warsztatach Kowalskich w Wojciechowie.

Od tamtej pory nieustannie zajmuję się kowalstwem artystycznym.

Staż pracy

Wcześniej przez długie lata zajmowałem się ślusarstwem, co razem daje już kilkanaście lat pracy z stalą.

Miejsce pracy

Początkowe trudy pracy przy kowadle miały miejsce w małej starej kuźni w Boronowie. Kuźnia Koszęcin w obecnej formie istnieje od roku 2016 i staram się ciągle ją rozwijać.

Pasja

Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie innej pracy. Kowalstwo dla mnie nie jest tylko formą zarobku, ale przede wszystkim pasją i stylem życia.

Stowarzyszenia Kowali Polskich

W roku 2013 zdobyłem tytuł czeladnika, a od 2015 należę do Stowarzyszenia Kowali Polskich

POZA KOWALSTWA ARTYSTYCZNEGO

Spotkania z kowalem

Organizujemy pokazy ?spotkanie z kowalem?. Są to pokazy kowalstwa artystycznego.

Zapraszam do współpracy!

"Zoriabresk" Janusz Kosmała

ul. Boronowska 39d
42-286 Koszęcin
Tel. 605-870-505